Perła Zamościa

Zamość jest miastem kojarzonym z arkadami i renesansem. Zamość w centralnych punktach miasta posiada dawne miejskie obwarowania, katedrę, która jest kościołem Zmartwychwstania Pańskiego imienia Św. Tomasza Apostoła. Świątynia powstała w XVI wieku, dzięki projektowi Bernardo Morando. Jest to słynny projektant, który zbudował prawie cały Zamość, dlatego jest to miasto perełką renesansową i architektoniczną.

Rynek Wielki to piękny zabytek Zamościa, w okolicach można podziwiać piękne, kolorowe i malownicze kamienice ormiańskie, oto one:

  • Kamienica pod Św. Kazimierzem
  • Kamienica Linkowska
  • Kamienice z podcieniami, znajdujące się na Solnym Rynku

Dodatkową atrakcją Zamościa, jest okoliczne Roztocze, jest to malownicza, kraina porośnięta nieskażoną przyrodą z wieloma ciekawymi rezerwatami przyrody.

Zamość to nie tylko kościoły, kamienice i katedry, w mieście można znaleźć również dawne miejskie bramy, mury miejskie, synagogi żydowskie i pałacyk renesansowy.

Aby znaleźć ciekawe okolice do odpoczynku, nie trzeba daleko szukać. Zamość posiada wspaniale zagospodarowany Park Miejski, jest to park, w którym można pływać łódkami, opalać się i urządzać rodzinne pikniki. Centralny punkt miasta to Rynek wielki, na nim zobaczyć można renesansowe kamienice, szlaki spacerowe i szczyty domów, na których skrywają się dawne attyki.

Komentowanie wyłączone.