Atrakcje Pienin

Atrakcje turystyczne w Pieninach, nie są skansenami, czy muzealnymi ekspozycjami, są to wspaniałe wspaniałe widoki, szlaki turystyczne, oraz krajobrazy jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Najpiękniejszą okolicą Pienin jest Przełom Dunajca, jest to szlak flisaków, którzy przez okres letni wożą turystów przez cały brzeg Dunajca, ukazując przy tym najpiękniejsze atrakcje Szczawnicy i Krościenka.

Spływ górskimi tratwami odbywa się na 20 kilometrowym odcinku rzeki, ponad dwugodzinna wyprawa pozwoli Wam odkryć Przełom Dunajca na nowo. Będąc w Pieninach warto zaglądnąć do miejscowości Krościenko nad Dunajcem, jest to piękna malownicza miejscowość gdzie znaleźć można wspaniałą bazę turystyczną. W tym rejonie znaleźć można wspaniałe szlaki konne, piesze i rowerowe, a dla innych turystów znajdzie się atrakcyjne wędkarstwo i możliwość spływów kajakowych po górskim Dunajcu.

Ci, którzy jednak wolą zwiedzać Muzea, odwiedzić warto Muzeum Pienińskie, znajdujące się w Szczawnicy. Muzeum znajduje się w XIX wiecznej miasteczkowej willi, zobaczyć w muzeum można plenerskie malowidła, wystawy historyczne i etnograficzne. W muzeum zobaczyć można także górskie stroje regionalne, wyposażenie dawnych chałup i dzieła sztuki ludowej wraz z wystawami dotyczącymi życia górali, tkactwa i rolnictwa.

Historia Zabytów w Pieninach jest równie ciekawa co pienińskie szlaki. W okolicach pienińskich szczytów można znaleźć Zamek w Czorsztynie i w Niedzicy, nad Zalewem Czorsztyńskim. Z tarasu zamku w Czorsztynie można podziwiać panoramę Pienin Spiskich i Zamek w Niedzicy, a przy dobrej pogodzie nawet Tatry.

Ciekawą alternatywą dla reszty turystów będą rejsy po jeziorze Czorsztyńskim. Wtedy będzie można z pokładu statku wycieczkowego podziwiać Pieniny, Zamki w Niedzicy i w Czorsztynie oraz skansen czorsztyński.

Komentowanie wyłączone.